KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14086366

nr 1408 6366

John Sjösvärd

(1890-1958), Sverige

Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -50,46x29, yttermått inklusive ram: 60x43, akvarell

John Sjösvärd, född 1890 i Linköping, död 1958, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 19 juli 2021
kl 19:21:56

John Sjösvärd

Läs mer om John Sjösvärd